Kominek - ciepło domowego ogniska.

   
 W środku cudownie upalnego lata zazwyczaj nie myślimy o nieuchronnie zbliżającej się jesieni i zimie, jednak wszystko co przyjemne w tym przypadku lato szybko mija i nim się obejrzymy nadejdą coraz dłuższe wieczory, a temperatura nieprzyjemnie spadnie. I właśnie wtedy wszyscy zapragniemy odprężenia przy cudownie ciepłym kominku.
Człowiek z natury dąży do kontaktu z ogniem, bo zapewnia mu ciepło i poczucie komfortu. Nie wystarczy jedynie przytulić się do grzejnika, dla pełnego komfortu trzeba to poczuć wieloma zmysłami. W naszej prywatnej przestrzeni tylko kominek zapewnia przyjemne doznanie ciepła, a ujarzmione płomienie i odgłos strzelających iskier nadadzą niepowtarzalnie błogiego klimatu. Właśnie dlatego warto mieć w domu kominek.

Kominek to poważna decyzja, wymaga przemyślenia co do wyboru wkładu, wyglądu obudowy i mocy grzania.Najlepiej wówczas  skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Z pośród wielu firm działających na rynku mogę wam polecić  kominki Pinus. Pomogą w pełnym zakresie - nie tylko dobiorą odpowiedni wkład, ale również zaprojektują i wykonają obudowę. Dzięki współpracy z wieloma firmami stworzą każdy rodzaj kominka, jaki tylko sobie zamarzycie. Przy doborze kominka należy rozważyć kilka kwestii z tym związanych. Otóż po pierwsze - jeżeli decydujecie się na kominek z wkładem ważna jest moc i możliwość ogrzania nie tylko pomieszczenia w którym znajduje się kominek, ale również sąsiednich pokoi. Dobrze dobrana moc wkładu pozwoli oszczędzić na ogrzewaniu centralnym zwłaszcza olejowym czy gazowym. Po drugie -  jeżeli decydujecie się na kominek otwarty zachowajcie szczególną ostrożność, gdy w domu biegają małe dzieci. Po trzecie - nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o aspekcie wizualnym. Dobranie właściwej obudowy nie jest proste, ale najlepiej kierować się stylem . Bryła kominka powinna być zachowana w stylu całego wnętrza. Ze stylu wynikną nam również materiały jakimi zostanie obłożony kominek. Bardziej odważni mogą zdecydować się na zamieszanie w stylu np.: wstawienie kominka kaflowego w nowoczesnym wnętrzu lub nowoczesnej bryły w klasycznym wnętrzu. Ale uwaga - przy takich kombinacjach łatwo jest zepsuć cały efekt. Dlatego warto na początku zrobić szczegółowy projekt. Kominki Pinus wykonają dla was projekt i wizualizację waszego kominka, dzięki czemu będziecie mieli pełne wyobrażenie i możliwość przeróbek projektu na różne sposoby.
Kominki Pinus świetnie sprawdzą się nie tylko w salonie czy jadalni, ale również w sypialni i kuchni.

Nawet jeżeli nie macie możliwości podłączenia do komina nie oznacza to rezygnacji z kominka. W takiej sytuacji idealny będzie biokominek, który zamiast spalin wytwarza jedynie parę wodną nieszkodliwą dla ludzi i otoczenia. W kuchni natomiast pięknym elementem może być kuchnia kaflowa, w którą możemy zamontować ogólnodostępny sprzęt agd.
Kominek we wnętrzu tworzy szczególną atmosferę - przytulności i relaksu. Długi zimowy wieczór może trwać bez końca, gdy spędzasz go przy kominku. 
Popularne posty