Urządzamy sypialnię.

   W urządzaniu sypialni istnieje tylko jedna główna zasada:
Przytulna atmosfera i ciepły klimat!
Sypialnia jest tylko dla was, więc nie ograniczajcie swojej wyobraźni.
To wnętrze ma być azylem odcinającym was od świata zewnętrznego. Nie bójcie się realizować waszych marzeń i upodobań .

 Zadbajcie o przytulne detale jak świece, czy dużą ilość tkanin. Ważnym miejscem w sypialni jest garderoba . Jeśli istnieje taka możliwość zrezygnujcie z szafy na rzecz zabudowy części pomieszczenia w formie garderoby - takie rozwiązanie jest bardziej praktyczne zwłaszcza pod względem pojemności. Przytulną atmosferę stworzą światła w żółtej barwie - dodadzą intymności i poczucia relaksu. Kolory także mają znaczenie. I tak staraj się unikać błękitów, zielonego groszku, fioletów , które ochładzają temperaturę, natomiast kolor żółty sprawia wrażenie duszności. Odcienie bieli to świeżość i uczucie czystości, a odcienie beżu i brązu to przytulność i ciepło. Atmosferę skutecznie podgrzeje kolor czerwony a spokoju dodadzą szarości.
 Najczęstsze błędy przy urządzaniu sypialni:
1. Łóżko ustawione przy grzejniku.
2. Oświetlenie w postaci jednego punktu centralnego w suficie.
3. Użycie zbyt wielu kolorów i faktur.

Ważne:
1. Łóżko ustawcie w miejscu jak najbardziej oddalonym od grzejnika, pozwoli to na lepszy komfort snu- optymalna temperatura w nocy to 18 st.C
2. Dla uzyskania przyjemnego klimatu sypialnie lepiej oświetlić kilkoma słabszymi punktami niż jednym mocnym. Możecie zrezygnować z oświetlenia centralnego na rzecz kilku kinkietów lub lamp stojących. Przy łóżku warto zainstalować wyłącznik wszystkich świateł w sypialni, aby nie potrzebnie nie wstawać z łóżka.
3. Zdecyduj się maksymalnie na trzy kolory i dwa wzory.Zbyt wiele kolorów i wzorów wprowadza bałagan i chaos, a co za tym idzie niepokój i trudności w wyciszeniu.Sen na łonie natury może sprawić wiele przyjemności, ale u niektórych może powodować lęk.Warto także zaopatrzyć się w oryginalną pościel.


Poduszka ryba zawsze świeża.
 
 Wrzucenie do łóżka poduchy w ulubionym kształcie pomoże spokojnie zasnąć.I jeszcze kilka inspiracji.
Popularne posty