Taras - pokój w ogrodzie.

   Tarasy można urządzać na tysiąc sposobów. Nie ma szczególnych zasad, do których trzeba się stosować , by nie popełnić błędów.
Tarasy urządza się zgodnie z własnymi upodobaniami.

Mi najbardziej podobają się tarasy które są bardziej werandami, zadaszone i osłonięte balustradą lub donicami z kwiatami. Uważam, że w naszym klimacie, aby móc korzystać z tarasu często i urządzić go jak przytulny pokój, należy go zadaszyć. W Polsce klimat nie sprzyja  otwartej przestrzeni tarasu, nie można postawić wygodnych tapicerowanych mebli, dlatego zadaszenie jest bardzo przydatne.
 To, że taras powinien znajdować się od strony ogrodu to każdy dobrze wie, ale trzeba jeszcze pamiętać o wygodnym połączeniu go z ogrodem. Najważniejszym punktem jest miejsce do spożywania posiłków i do wypoczynku. taras powinien w płynny sposób łączyć przestrzeń domu z klimatem ogrodu. Meble powinny być odporne na warunki atmosferyczne, nawet przy zadaszonym tarasie meble mogą zamoknąć lub przemarznąć. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał użyty na podłodze. Ja jestem zwolenniczką drewna,
 ponieważ zawsze jest ciepłe, dobrze zaimpregnowane nie zmienia wyglądu po zimie, a po deszczu nie jest śliskie. Stanowczo odradzam płytki, które według mnie w ogóle nie sprawdzają się na tarasach. Potrafią po jednej zimie popękać mimo, iż producent zapewnia o ich mrozoodporności. Po deszczu są śliskie i zawsze nieprzyjemnie zimne. Zamiast płytek proponuję położyć żywicę, która nie przyjmuje wody, nie ma problemów z fugą i nie ima się jej mróz.

 Pamiętajcie o stworzeniu niepowtarzalnego klimatu waszego tarasu - niesamowitej trochę tajemniczej i bajkowej krainy, a gwarantuję, iż wasi goście będą chętnie spędzać wieczory nawet do białego rana.
 Ten niesamowity klimat osiągniesz także dzięki lampionom i drobiazgom.Na koniec kilka tarasów
W mieści mając niewielką działkę możemy stworzyć przed wejściem do domu rodzaj dziedzińca , który może służyć jako taras do wypoczynku i spotkań towarzyskich.
Popularne posty