Dodatki właściwie dobrane.

   Kiedy już uporamy się z doborem podłóg , kolorów, mebli pozostanie jeszcze jeden wybór - dodatki. Wbrew pozorom są bardzo istotne, ponieważ tworzą klimat wnętrz.

Dodatki możemy podzielić na dwie grupy :
1. dodatki użytkowe takie jak poduszki, naczynia na kwiaty, świeczniki, dywany, itd.
2. dodatki spełniające wyłącznie funkcje ozdobne takie jak obrazy, zdjęcia, rzeźby, i najgorsze z tej kategorii durnostojki, czyli elementy wnętrz, które niczemu nie służą, łapią tylko kurz i w dodatku są zazwyczaj paskudne. Sama bardzo lubię drobiazgi, ale przede wszystkim, te które przy okazji ozdabiania do czegoś służą. Zdarza mi się przesadzić z ich ilością, ponieważ nie mogę się im oprzeć. Dotyczy to zwłaszcza świec i lampionów. I właśnie cały szkopuł w doborze dodatków tkwi w ilości, najczęściej mamy problem co postawić, aby pokój nabrał klimatu i nie wydawał się pusty, a kiedy już wpadniemy na pomysł, to bibelotów robi się za dużo. Jak więc właściwie dobrać dodatki . Otóż kluczem będzie tu styl w jakim urządzone jest całe wnętrze, gdyż wyznaczy nam rodzaj i ilość dodatków.

W celu znalezienia ciekawych i oryginalnych dodatków przejrzałam kilka sklepów, z których wybrałam rzeczy pod określony styl.
Do stylu angielskiego, francuskiego, vintage, retro, skandynawskiego mnóstwo dodatków znajdziecie w sklepie BELLE MAISON. Posiadają naprawdę szeroki wybór  do salonu, sypialni czy kuchni.

Takie wózki świetnie nadadzą się na pojemniki na książki, czy na rośliny na taras. Będą pasowały do stylu skandynawskiego i vintage.


Domek na herbatę idealny w stylu angielskim, francuskim.

Ta waga i kolekcja guzików będą dobrze wyglądały w pomieszczeniach stylu vintage, skandynawskim i angielskim.


 Lampiony do wnętrz w stylu skandynawskim, industrialnym i vinage.

 Perfumy do domu w pięknej butelce zamiast paskudnego aerozolu.

Pojemnik na pranie do łazienki vintage.
I do kompletu wieszak.

Wszystkie te produkty nie są oczywiście dziełami sztuki, ale świetnie dopełnią klimat starych wnętrz.
Podobny styl dodatków znajdziecie również a sklepach: TENDOM .pl i  CHATAPROJEKT.PL

Ciekawe dodatki w stylu skandynawskim proponuje sklep NORT&SOUTH HOME

  

W stylu skandynawskim i francuskim dodatki znajdziemy w sklepie VILLA DECOR 


 Dla miłośników stylu nowoczesnego jak minimalizm, modernizm ciekawą propozycję dopełnienia naszej przestrzeni ma  firma BOCONCEPT
Przedstawione przeze mnie sklepy to tylko wybrane propozycje. Pamiętajcie, że dodatków najłatwiej szuka się właśnie po stylu. Oczywiście ci mający bardziej rozwinięty zmysł artystyczny mogą pokusić się na łączenie kilku stylów w jednym pomieszczeniu np. do nowoczesnego wnętrza wprowadzić dodatki w stylu vintage, ale jest to trudne - można popsuć całość, a efekt końcowy wyjdzie nie najlepiej. Nie przesadzajcie także z ilością , bo możecie uzyskać efekt bałaganu - najlepiej wstawiać tylko rzeczy użytkowe, które będą nam potrzebne na co dzień - łapacze kurzu są niepotrzebne. Kilka obrazów, zdjęć, wazon na kwiaty, dwa świeczniki, lub lampiony, dywan i kilka poduch , dwie lampy stojące na komodzie - to wszystko stworzy ciepło naszych wnętrz, dopełni cały obraz.

Muszę dodać coś w temacie kolorystyki. Otóż dodatki dobierajcie raczej w jednym kolorze, mogą one być kontrastem do całego wnętrza (w stylu nowoczesnym) lub w tej samej kolorystyce co całe wnętrze (w stylach  skandynawskim, angielskim, francuskim, vintage).


Popularne posty