Pięć świątecznych dodatków w mieszkaniu.

      Przygotowania do świąt czas zacząć!
Spraw do załatwienia jest wiele: prezenty, dekoracja domu, świąteczne menu. Z tych wszystkich rzeczy dekoracja domu może przysporzyć wielu problemów i dylematów. Sklepy zalewają nas ogromem ozdób. Jakie  wybrać , by dom wyglądał pięknie ? Otóż takie, które stworzą ciepły i aromatyczny klimat . Dobierając ozdoby nie liczy się styl , w jakim są wnętrza, ważny jest tylko jeden, który pasuje do każdego wnętrza, czyli styl świąteczny.
Oczywiście jak wszędzie i tu możemy przesadzić z ilością ozdób, kolorystyką i różnorodnością. Dlatego warto dokładnie przemyśleć co oprócz choinki będzie tworzyło klimat tych świąt.
W tym roku proponuję wam pięć dodatków, które powinny znaleźć się w waszych domach podczas świąt.

 1. Wianek  - ozdoba, którą możemy powiesić na drzwiach , nad kominkiem, stołem i na ścianie.Wianki nie powinny być zbyt duże i ciężkie , by nie przytłaczały innych dekoracji. Piękne wianki znalazłam na: www.luluhome.pl.  Subtelne i delikatne , dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Zawieszone na drzwiach będą  ciepło witały świątecznych gości.
Mi szczególnie przypadły do gustu wianki z małym domkiem.
2. Świece- nie wyobrażam sobie Świąt, bez delikatnego światła świec. Najlepiej wyglądają stawiane w grupach po klika, w towarzystwie bombek lub zielonych gałązek, nie może ich zabraknąć na świątecznym stole. Światło świec pięknie rozpraszają lampiony, które możemy zrobić choćby ze zwykłego słoika przyozdobionego kawałkiem wstążki  lub sznurka.
3. Domek z piernika- tylko raz w roku dom przepełnia korzenny aromat. Pierniki to podstawa świątecznego menu i cudowna ozdoba. Szczególnie w postaci domków i zawieszek na choinkę . Domek choć pracochłonny , ale jakże magiczny i smaczny dodatek . Pierniki mają jeszcze wielką zaletę. Ponieważ można je przechowywać długo , po aromatyczny przysmak możemy sięgać do końca zimy.
4. Skarpeta na prezenty- taki zwyczajny dodatek , ale zawieszony przy kominku lub choince lub na ścianie na pewno przywoła Mikołaja. Ciekawe skarpety również znajdziecie na www.luluhome.pl .
5. Dobry nastrój- nic tak nie stworzy cudownego klimatu podczas świąt jak wasz dobry nastój. Każdego dnia wśród wielu problemów i ciągłego zabiegania nie mamy chwili na uśmiech . Święta są właśnie tym szczególnym czasem , by odstawić na bok codzienność , a dom wypełnić dobrym nastrojem .

A pyszne pierniczki możecie przechowywać w bombonierze choince (dostępnej sklepie luluhome.pl)
Miłych i twórczych przygotowań .Popularne posty