Drewniane konsole, konsole w stylu angielskim


We wnętrzach od zawsze panują trendy. Niektóre style właśnie przeżywają swój rozkwit jak styl skandynawski czy minimalizm, a inne odchodzą w zapomnienie jak art deco. Jest jednak jeden styl, któremu można nadać miano ponadczasowego- to styl angielski.
Cóż takiego jest w nim, że trwa od pokoleń? Styl angielski to klasyka, ale nie taka sztywna i poukładana jak styl klasyczny, to klasyka ciepłego rodzinnego domu, przesycona życiem domowników. Ten styl, jak żaden inny, kojarzy mi się właśnie z domem dużej wielopokoleniowej rodziny.
Wnętrza stylu angielskiego nasycone są szczegółami, które tworzą ciepły i bardzo przytulny klimat. Na każdym kroku można poczuć jakby historię poprzednich pokoleń.

Zdjęcia, obrazy, stara porcelana, duże miękkie fotele i tkaniny w oknach -to wszystko sprawia, iż takie wnętrza żyją . Najbardziej w tym stylu lubię drobne meble, które występują tylko tu w tak dużej ilości. Stoliczki, konsole, stołeczki, podnóżki dają wrażenie zagracenia wnętrza, ale jednocześnie wszystkie mają określoną funkcję , wszystkie są niezbędne. Meble w stylu angielskim szczególnie dobrze prezentują się w kolorach jasnych: białym, kremowym, wanilia. Bardzo przydatnym meblem właśnie we wnętrzach angielskich ze względu na możliwość wyeksponowania bibelotów i lamp stołowych jest konsola. 

Niedawno natknęłam się na piękną kolekcję mebli Malis w sklepie Meblarnia.com.pl. Właśnie wśród nich uwagę moją przykuły konsole w stylu angielskim wykonane z litego drewna w kolorze kremowym. Mają one prostą formę , dzięki czemu ładnie dopełniają wnętrze nie tylko angielskie . 
                                                                                   Z powodzeniem możemy je wstawić do
 wnętrza skandynawskiego, klasycznego, rustykalnego czy vintage. Konsole znajdziecie na: meblarnia.com.pl/konsola-drewniana. wraz z resztą kolekcji mebli Malis. Konsola świetnie sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w sypialni, holu, a nawet w kuchni jako pomocnik lub wyspa na niewielkiej przestrzeni. Mebel prosty, uniwersalny i bardzo przydatny na pewno świetnie wkomponuje się w niejedno wnętrze.

Popularne posty