Dom czy mieszkanie, co wybrać?


Decydując się na wybór nowego lokum, należy brać pod uwagę nie tylko jego cenę. Spokojna okolica, łatwy dostęp do punktów usługowych i komunikacji miejskiej oraz stan techniczny mieszkania również są istotnymi kwestiami. Zakup lub wynajem mieszkania czy domu używanego przez innych właścicieli, może wiązać się z ogromnymi kosztami remontu. W przypadku kompletnie wyposażonej powierzchni, warto dokładnie skontrolować stan mebli. Należy również brać pod uwagę odległość osiedla od miejsca pracy.

Zalety domu jednorodzinnego
Nic nie zagwarantuje nam większej prywatności i swobody niż usytuowany w spokojnej okolicy dom jednorodzinny. Sami decydujemy o godzinie rozpoczęcia ciszy nocnej, nie musząc brać pod uwagę sąsiadów np. w sytuacji, w której organizujemy przyjęcie. Nie ma również konieczności zwracania się z prośbą o pozwolenie od administracji, w przypadku rozbudowy bądź zmiany wyglądu zewnętrznego budynku. Dotyczy to również zmiany rozmieszczenia ścian działowych. Dużą zaletą posiadania domu jednorodzinnego jest własny ogród. Dowolna aranżacja powierzchni nie wiąże się z ryzykiem zniszczenia wystroju przez wandali, gdyż teren jest ogrodzony. Własne miejsce do opalania się, rozłożenia basenu czy zorganizowania grilla jest marzeniem każdego z nas. Biegnące wokół podwórza ogrodzenie zapewnia dodatkową ochronę przed nieproszonymi gośćmi. W dodatku duża przestrzeń pozwala na dobudowę garażu, instalację betonowego podjazdu i bramy, dzięki czemu nasz samochód będzie zawsze zabezpieczony przed kradzieżą i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Nasz dom nie musi stać samotnie na obrzeżach miasta. Realizowane przez MPD budowy osiedli mieszkalnych, pozwalają nam poczuć się raźniej w otoczeniu sąsiadów.

Zalety własnego mieszkania
Rynek oferuje szeroki wybór mieszkań. Możemy zakupić lokum na rynku pierwotnym lub wtórnym. Mimo, że w pierwszym momencie będziemy zapewne chcieli skorzystać z niższej ceny używanego mieszkania, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję. Inwestycja w nowe mieszkanie przynosi wiele korzyści, a poniesione koszta zwracają się w krótkim okresie czasu. Jeśli skontaktujemy się z deweloperem odpowiednio wcześnie, mamy nawet możliwość wpływu na rozmieszczenie ścian działowych. Sami aranżujemy wnętrze i decydujemy o jego stylu. W wyborze mieszkania, bardzo ważną rolę odgrywa dzielnica, w której jest ono położone. Przebywanie w hałaśliwym centrum lub w okolicy z wysokim wskaźnikiem przestępczości, nigdy nie zapewni nam komfortu psychicznego, a nasze mieszkanie nie będzie dla nas azylem. Jeśli w celu zakupu mieszkania chcemy wziąć kredyt, możemy skorzystać z doradztwa Marcopolo Development. Firma współpracuje z wieloma bankami, dlatego cały proces przebiega szybko i sprawnie.
Podczas poszukiwań nowego miejsca zamieszkania, warto wziąć pod uwagę usługi deweloperskie. Nikt bowiem nie zna lepiej szczegółów kwatery, niż firma, która zainwestowała w jej realizację. Deweloper czuwa nad pracami już od momentu projektowania. Co więcej, w ostatnich latach tego rodzaju firmy cieszą się dużą sprzedażą, co świadczy o ich wiarygodności i rosnącym zaufaniu ze strony klientów.


Komentarze

Popularne posty