Miękko, przytulnie i w naszym stylu, czyli tkaniny we wnętrzu. Część V - jak dbać o tkaniny?

    Jesteśmy już na finiszu naszego maratonu o tkaninach, mamy już wymarzone zasłony i firany, pięknie uszyte i wyprasowane doskonale dopełniają nasze wnętrza, poduchy na kanapie i piękną narzutę na łóżku w sypialni. Mija jakiś czas i nagle stajemy przed problemem już nieco zakurzonych dekoracji w oknach i przybrudzonych poduszek. I co zrobić, żeby nie zniszczyć. W tym momencie trzeba znać kilka prostych zasad:

1. Przede wszystkim zawsze poproś o przepis prania danej tkaniny w miejscu gdzie zakupiłeś tkaniny  i oczywiście dostosuj się do niego
2. Dla bezpieczeństwa tkaniny oddawaj do pralni chemicznej (wcześniej sprawdź ową pralnie czy prawidłowo wykonują usługi)
3. Jeżeli daną tkaninę można prać na mokro, najlepiej dzień wcześniej namocz ją w zimnej wodzie, nigdy nie wkładaj tkanin suchych bezpośrednio do prania w pralce. Dotyczy to zwłaszcza firanek białych. Temperatura prania jest również bardzo ważna - im niższa tym lepiej - uwaga na tkaniny które mogą się kurczyć.
4. Nie bój się prania takich konstrukcji jak rolety rzymskie - firma, która wykona Ci usługę uszycia rolet powinna poinstruować jak przygotować roletę do prania.
5. Tkaniny naturalne takie jak len, jedwab czy
bawełna mimo prawidłowego prania i prasowania  mogą nieco zmienić swój wygląd - powstaną trudne do usunięcia zmięcia - przede wszystkim po pierwszym praniu.
Kilka prostych zasad a nasze zasłony i dekoracje posłużą długo. Niech nie przeraża Cię problem prania - to nic strasznego. W doborze tkanin nie kieruj się jedynie praktycznością i łatwym praniem, ale także stroną wizualną. Idealnie dobrane materiały to takie które świetnie wyglądają i przy tym są praktyczne.

Jak zauważyliście temat tkanin jest ogromny i nie można zawrzeć wszystkiego w kilku postach. Nasza specjalistka Aneta przekazała mi sporą
wiedzę na temat tkanin i  mam nadzieję, że wy również skorzystacie z tych wiadomości, a jeżeli będziecie mieli jakikolwiek problem w temacie tkanin lub po prostu chcielibyście mieć pięknie ubrane okna bez wahania kierujcie się do salonu dekoracji okiennych "KRYSTYNA" w Lublinie ul. T Zana 29/VII. Posiadają wiedzę i umiejętności poparte 15 - letnim doświadczeniem - możecie liczyć na fachową obsługę i wykonanie.
www.firanylublin.pl

Anetko dziękuję za czas, który mi poświęciłaś, aby powstał taki ogrom materiału, a przy okazji pozdrowienia dla moich przemiłych sąsiadów: Kasi i Wojtka - natchnęli mnie do zajęcia się bliżej tematem tkanin.Popularne posty