Miękko, przytulnie i w naszym stylu, czyli tkaniny we wnętrzu. Część IV- tkaniny nie tylko w oknie.

    Większość ludzi urządzając swój dom w temacie tkanin skupia się głównie na oknach, a co z resztą wnętrza - i tu też warto zainwestować w materiały, które ocieplą naszą przestrzeń. Poduchy, pokrowce na krzesłach i kanapach , bieżniki i obrusy na stołach to elementy tworzące niepowtarzalny klimat przytulnego domu. A jak osiągnąć przyjemną atmosferę w sypialni - właśnie  między innymi dzięki tkaninom.
Ilość materiałów i wzorów należy oczywiście
dostosować do wybranego stylu. Najmniej tkanin stosuje się  we wnętrzach minimalistycznych (dlatego też nazywa się je wnętrzami zimnymi), mało jest w nich dodatków, a więc i poduszek, bieżników itp. W zasadzie znajdujemy tu rzeczy
tylko niezbędnie potrzebne. Natomiast w innych stylach już możemy zaszaleć. We wnętrzu angielskim, francuskim, czy vintage dodatków materiałowych może być wiele (oczywiście zachowajmy umiar). To, że w jednym pomieszczeniu masz zasłony, poduszki, sukienki na krzesłach nie oznacza, że musisz ograniczać się do jednej tkaniny w tym samym wzorze. Nie bój się wprowadzić kilka wzorów tego samego rodzaju tkaniny, łącz różne kolory także w obrębie tej tkaniny, a nadasz wnętrzu swój osobisty charakter.W stylu skandynawskim staraj się wprowadzić tkaniny naturalne takie jak wełna, i len. Pięknie będą tu wyglądały futra ( oczywiście sztuczne) , skóry i inne puchate materiały,a robione na drutach wełniane pokrowce na pufę i abażur podkreślą skandynawski styl. Najbardziej co do powtarzania jednego wzoru zobowiązuje styl klasyczny, w którym mamy dużo tkanin ale raczej takich samych.
Tkanina w sypialni to temat ogromny, bo ile sypialni tyle pomysłów na jej urządzenie. Z pewnością możesz połączyć narzutę z zasłonami tym samym materiałem ale o różnym
kolorze lub wzorze. Na poduchy również wprowadź odmienne wzory. W sypialni nie musi być nudno.
Bardzo łatwo i szybko możesz przeprowadzić metamorfozę swojego domu zmieniając jedynie dodatki z tkanin np. poduszki w innym wzorze czy sukienki na krzesłach w innym kolorze lub inne upięcie zasłon. Dzięki niewielkiej zmianie twoje wnętrze nabierze nowego życia a Ty poczujesz więcej świeżości w otoczeniu.
Na koniec muszę jeszcze wspomnieć o pokrowcach na kanapy. Otóż o ile każde krzesło można ubrać w tak zwaną sukienkę o tyle nie na każdą kanapę można uszyć nowy pokrowiec. Jeżeli masz kanapę w tapicerce skórzanej nie wydawaj zbędnie pieniędzy na uszycie pokrowca z tkaniny, ponieważ będzie się zsuwał i co za tym idzie źle wyglądał. Nowe pokrowce szyje się jedynie na kanapy, które mają takie pokrowce zdejmowane. Dlatego, jeżeli chcesz wymienić tapicerkę skórzaną na tkaninę oddaj kanapę do tapicera.Następny - ostatni już post w temacie tkanin będzie o właściwej pielęgnacji materiałów.

Popularne posty