Urok vintage.
    Dziś odwiedziłam kilka sklepów z wyposażeniem wnętrz i od razu moją uwagę przyciągnęły rzeczy w stylu vintage. Bardzo lubię ten klimat zamknięty w różnych przedmiotach - ciepły, a jednocześnie odrobinę surowy. Choć tak naprawdę tylko naśladują stylistykę poprzedniej epoki, mimo to nie brakuje im uroku. Ja w takich wnętrzach czuję się swobodnie i przytulnie, bo nie ma w nich snobizmu ani nadęcia, tylko przyjemna atmosfera dawnych lat.Stylistyka tych mebli różni się od stylistyki ówczesnych mebli produkowanych w Polsce, nie wiem czy to atut czy wręcz przeciwnie, ale na pewno są ciekawe.                                                                         
 Biurko takie kolonialne

 Ach te stare walizki- przejechały kawał świata :)
Uporządkowany bałagan, który nic nie narzuca.Ach ten czar coca-coli
Świetne siedzisko do przedpokoju
W ogrodzie miło się pobujać
Pomocnik kuchenny będzie dobrze wyglądał nawet w nowoczesnej stylistyce

Spójrzcie na drobniejsze elementy użytkowe- są jak wyszperane na strychu u cioci w Ameryce. .

pojemniki na produkty sypkie- praktyczne i ładne

Świetne klipsy


Szczególną uwagę chcę poświęcić oświetleniu, ponieważ ma bardzo oryginalną , a zarazem prostą stylistykę, takie lampy zawsze będą na czasie.

Pięknie wyglądałaby w salonie

Wszystkie te przedmioty to vintage w wersji domowej, istnieje jeszcze wersja industrialna, czyli mówiąc po polsku wersja przemysłowa, ja mówię na nią, że jest vintage dla mężczyzn- bardzo surowa, prosta i warsztatowa. Meble industrialne świetnie wyglądają w loftach i wiejskich, angielskich domach.
Nie tylko do ogrodu, ale także do domu jako blat np. na rośliny.
Prawdziwy pomocnik kuchenny.
Takie lampy można wykorzystać również na tarasie.Świetne meble do pokoju nastolatka.

Niby stołek barowy, a ile atrakcji.

Wszystkie pokazane przeze mnie meble pasują nie tylko do wnętrz w całości urządzonych w stylu vintage, świetnie będą prezentowały się we wnętrzach skandynawskich, angielskich, francuskich, a pojedyncze elementy możemy wstawić do wnętrz minimalistycznych.

Popularne posty