Od czego zacząć urządzanie?

Witajcie.
  Szukacie,  odwiedzacie i buszujecie po stronach o wnętrzach - to oznacza tylko jedno, że właśnie musicie lub chcecie zmierzyć się z tematem urządzania własnego domu. Dla wielu jest to trudny tema: ciągłe podejmowanie decyzji, zastanawianie czy wszystko będzie pasowało, a może o czymś zapomnieliśmy. Aby możliwie uprościć i skrócić wam drogę
do mety jaką jest piękny dom spróbuję w tym i następnych postach pokierować w kilku krokach.
Dziś krok pierwszy, czyli W JAKIM STYLU CZUJĘ SIĘ NAJLEPIEJ?
Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie najważniejsza, ponieważ niejako już na wstępie likwiduje wiele dylematów jakie będą was dręczyć podczas urządzania.
Popatrzcie na zdjęcia poniżej i spróbujcie określić jaki styl jest właśnie dla was:

MINIMALIZM
 Styl przez wielu określany jako zimny i pusty bo ogranicza się w nim wszystko do minimum, meble mają proste bryły, które mają swoje ściśle określone miejsce. Osoby lubiące ten styl cenią  porządek i  poczucie przestrzeni.


STYL SKANDYNAWSKI
  To prostota i natura w jasnych kolorach. Możemy tu pozwolić sobie na większą dowolność w łączeniu poszczególnych elementów, ale powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Stare w nowym wykonaniu. Najbardziej znanym producentem jest tu oczywiście IKEA

STYL VINTAGE
  Mamy tu do czynienia ze stylizacją nowych rzeczy na wzór poprzednich epok, wprowadza się stare i stylowe meble w nowoczesne wnętrze.STYL FRANCUSKI
  W tym stylu także łączy się stare z nowym. Pełno tu dodatków, drobiazgów i miękkich tkanin, możemy jeszcze dodać trochę połyskujących elementów. Pomieszczenia sprawiają wrażenie ciepłych i przytulnych.
STYL ANGIELSKI
  Mnóstwo bibelotów, kanapy tapicerowane motywami kwiatowymi, eklektyczne meble, kolory tylko pastelowe i ustawiane w dużych ilościach komódki, stoliczki i podnóżki. Czasem słyszę, że w tych pokojach czuje się kurz i oddech poprzedniej epoki, ale trzeba przyznać, że są najbardziej przytulnymi i ciepłymi wnętrzami ze wszystkich.STYL GLAMOUR
  Barokowe wzory i antyczne meble pomalowane na jaskrawe kolory. Dominuje tu przepych i wszystko się skrzy. Srebro, złoto i kryształy a wszystko po to by było bogato (ale też ma swój urok)
STYL MODERNISTYCZNY
  W tym stylu najważniejsza jest prostota i funkcjonalność. Nacisk kładzie się również na oryginalną formę i wyróżniającą się teksturę. Jasne kolory kontrastują z wyraźnym rysunkiem drewna lub z nasyconymi barwami.
STYL KLASYCZNY
W tych wnętrzach w oczy rzuca się przede wszystkim równowaga w ilości dodatków i wyposażenia, wszystko bardzo dobrej jakości. Dużo różnorodnych tkanin o subtelnych i raczej drobnych wzorach. Wnętrza o stonowanych jasnych kolorach są uważane za bardzo neutralne, ponieważ sprawiają wrażenie ciepłych i eleganckich o wysokim standardzie - chyba dlatego jest uwielbiany przez hotelarzy.I to już wszystkie według mnie najbardziej charakterystyczne style, które skutecznie mogą wam pomóc określić wasze preferencje wnętrzarskie.


A w następnym wpisie krok drugi CZEGO NAPRAWDĘ POTRZEBUJEMY W DOMU czyli funkcjonalność i ergonomia.Popularne posty