Inny sposób na szafki w kuchni

Szafki w kuchni służą nam od zawsze. Przechowują wszystko czego potrzebujemy. Większe i mniejsze- zazwyczaj jest ich dużo.
Zabudowa kuchni powinna być zawsze przemyślana. Najlepiej dokładnie zaplanować co i gdzie chcemy przechowywać. Kosze cargo, szuflady a może półki- wszystkie są przydatne, bo segregują a tym samym pomagają w utrzymaniu porządku. A gdyby tak zamienić pojedyncze szafki na jedną dużą szafę, która zmieści akcesoria kuchenne lub posłuży jako spiżarka.

Wnętrze takiej szafy  można wyposażyć w kosze, półki i różnego rodzaju wieszaki. Zamiast tradycyjnie otwieranych drzwi mamy wówczas drzwi przesuwne,które dodatkowo podnoszą funkcjonalność. Podczas krzątania się po kuchni drzwi nie przeszkadzają przy otwartej szafie. Na rzecz przechowywania możemy zastąpić część szafek dużą szafą do sufitu,  jednakże trzeba pamiętać o miejscu na blaty robocze. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zachowanie równowagi miedzy miejscem do przygotowywania posiłków i miejscem do przechowywania żywności i akcesoriów kuchennych.
Popularne posty