Najciekawsze kolory wnętrz

Jakie są najciekawsze kolory wnętrz?To nie jest prosty wybór, bo ile gustów tyle zdań na ten temat. Od kilku już lat w naszych wnętrzach króluje kolor biały: ściany, meble. I słusznie, bo to przyjazny kolor każdego pomieszczenia- rozjaśnia, jest neutralny i świetnie łączy się z każdym kolorem. Ale czas już wprowadzić więcej nasycenia i zdecydowanych tonów- czas na ciemne kolory.   
W zasadzie każdy kolor w odpowiednim zestawieniu dobrze wygląda, ale nie każdy dobrze prezentuje się w ciemnych odcieniach. Jest dwa kolory, które szczególnie dobrze wyglądają w odmianie ciemnej. To niebieski i zielony- i nie ważne jakie dziwaczne nazewnictwo nadano ich odcieniom- podstawa to niebieski i zielony ( po prostu) 
Niebieski, a raczej wszystkie ciemne odcienie tego koloru- duże nasycenie i głębia.
Świetnie wygląda we wnętrzach nowoczesnych jak i stylizowanych.
Możemy go łączyć oprócz białego z pudrowym różem, beżem i żółtym.
Przy zestawieniu z jasnymi meblami i dodatkami spokojnie możemy pomalować wszystkie ściany we wnętrzu. 
Meble w kolorze dżinsu śmiało wchodzą do polskich mieszkań i prezentują się doskonale.
W tej kolorystyce bardzo dobrze prezentują się także meble kuchenne w stylu nowoczesnym. Dotychczas ten kolor występował tylko na meblach w stylu rustykalnym.
Najciekawszym kolorem wnętrz , który świetnie wygląda w ciemnych odcieniach to zielony.
Brudna zieleń w mocno nasyconym zabarwieniu można zastosować w kuchni, salonie czy sypialni.
Bardzo ciekawy jest grafit w odcieniu fioletu. Ciepły i głęboki zwłaszcza w połączeniu z drewnem.
Oprócz niebieskiego i zielonego trzeba nadal pamiętać o kolorze szarym, brązowym i czarnym- to także barwy, które w intensywnym nasyceniu świetnie wydobędą  walory każdego wnętrza.
Nie bójmy się przejść na ciemną stronę mocy w naszych wnętrzach i wkroczyć w pełni zdecydowane barwy. Niech biały pozostanie jedynie dodatkiem.
Ciemne kolory dodadzą wnętrzu klasy i tajemniczości a jednocześnie wprowadzą spokój i intymność. Na koniec kilka przykładów pięknych wnętrz w intensywnych kolorach.
Podczas pracy z klientami w naszej pracowni StrefaDom chętnie proponujemy takie właśnie kolory.😊


Komentarze

Popularne posty