Wnętrza 2016 roku - trendy "obowiązujące" w tym roku.

Przyszedł nowy rok, więc czas na nowe wnętrza.
Choć nie jestem maniaczką panującej mody i nie trzymam się jej ślepo, mimo to interesuje mnie co zmienia się w świecie designu.
W tym roku do wnętrz wchodzą przede wszystkim nowe kolory i wzory, ale po kolei:

1. Styl:
Nadal będzie dominował styl minimalistyczny, jednakże w dużo cieplejszej odsłonie. Hitem będzie łączenie minimalizmu z elementami vintage. Do nowoczesnych wnętrz wprowadzamy pojedyncze stare meble np . kredens po babci lub stolik kawowy z widocznym zużyciem. Łączenie starego z nowym nie jest sprawą prostą, ale wprowadza niepowtarzalny klimat. Do tego należy dołożyć ciepłe kolory .
Oprócz minimalizmu nadal świetnie
będzie prezentował się styl skandynawski, choć mam wrażenie, że Polacy przede wszystkim kochają minimalizm, a styl skandynawski uznany na świecie za ponadczasowy,  u nas nie przyjął się tak powszechnie.
Kolejnym stylem , który zyskuje na popularności to styl industrialny.
2.  Elementy wykończeniowe:
Nadal będzie dominowało naturalne wykończenie w postaci drewna, kamienia (przede wszystkim marmur), cegły. Metale to przede wszystkim miedź i stare złoto. Na podłogi w tym roku kładziemy deski lub płytki o wyraźnym rysunku drewna. Dalej utrzymuje się trend na

ekologię. Na pewno odchodzimy od powierzchni lakierowanych z połyskiem.
3. Meble:
To przede wszystkim łączenie starego z nowym. Nowoczesne obłe meble zestawiamy z meblami nieco wysłużonymi (stary fotel, stolik lub lampa). Wszystkie elementy wyposażenia powinny być lekkie (na nóżkach). Nawet w minimalistycznych wnętrzach możemy trochę "zagracić" dodając kilka niewielkich sprzętów po babci.
Szczególnie dobrze łączą się meble w stylu skandynawskim z elementami vintage lub industrial.
4. Kolory:
Hitem będą kolory lekko przybladłe i stonowane, szczególnie jasny róż i błękit, które świetnie połączą się z naturalnym drewnem. Kolory, które królowały dotychczas, czyli biel, szary i czarny ożywiamy ciepłymi barwami jak beż, brąz. Nie zapominajmy o dodatkach w kolorze miedzi i starego złota.
5. Wzory:
To przed wszystkim pepitka i angielska krata, które zagoszczą na dywanach, tapetach, zasłonach i poduchach. Odchodzą wszelkie
motywy kwiatowe na rzecz wzorów geometrycznych w kontrastujących kolorach bieli i czerni.

Trendy z roku na rok zmieniają nasze wnętrza. Wprowadzają zmiany, ale nie radykalne, działają bardziej jak otwarcie okna i przewietrzenie pokoju. Jest jak dotychczas, ale bardziej świeżo.
Trendy są i będą, a my możemy się do nich stosować jak chcemy. Modę dostosujmy do nas, a nie nas do mody.

Na koniec dodam tylko, że nareszcie do naszych wnętrz wchodzą rośliny w dużych ilościach nie tylko w postaci storczyków, ale przede wszystkim paproci i fikusów.


                                                                               


Komentarze

Popularne posty