Czy mieszkanie z antresolą jest funkcjonalne?

    W dzisiejszych czasach każdy z nas ceni sobie osobistą przestrzeń zwłaszcza tę mieszkalną. Kupując własne "m" otwieramy pomieszczenia, aby ta przestrzeń była maksymalnie duża. Jednak nie zawsze mamy do dyspozycji odpowiednio dużą ilość podłogi a nawet potrzebujemy dodatkowego pokoju. Właśnie dla powiększenia ilości pomieszczeń na tym samym metrażu wymyślono antresolę, czyli wnętrze we wnętrzu.

Antresola to wydzielony pokój na półpiętrze  znajdujący się na tej samej kondygnacji co pomieszczenie z którego ją wydzielono.
Antresola zawsze tworzy niezwykłe efekty wizualne, ponieważ przede wszystkim otwiera przestrzeń mieszkania , ponadto widoczne elementy konstrukcyjne antresoli nadają wnętrzu oryginalności i charakteru. Oprócz strony wizualnej jest jeszcze kwestia funkcjonalności. Dodatkowa przestrzeń jaką uzyskujemy na antresoli możemy wykorzystać na domowe biuro, pracownię lub bibliotekę. W niewielkich mieszkaniach nieraz istnieje problem pogodzenia salonu z sypialnią. Każdy chciałby mieć duże wygodne łóżko, które nie trzeba codziennie składać. W takich sytuacjach niezastąpione są antresole. Zamiast skazywać się na spanie na rozkładanej kanapie, możemy umieścić łóżko na antresoli, w ten sposób w jednym pokoju mieć salon z sypialnią na półpiętrze.
Antresolę zazwyczaj możemy spotkać w wysokich pomieszczeniach loftów lub nowoczesnych domach. Dzieje się tak z prostej przyczyny - aby mieć antresolę potrzebujemy wysokiego wnętrza, które będziemy mogli podzielić na pół w poziomie zachowując w pełni użyteczne obie części. Okazuje się, że mieszkanie z antresolą możemy mieć także w bloku lub apartamentowcu. Projekty mieszkań z wykorzystaniem antresoli znajdziecie w inwestycji Zaułek Złotnicki. Na rynku jest mnóstwo propozycji mieszkaniowych, ale nie tak łatwo jest wyszukać coś ciekawego i oryginalnego. Na http://www.zaulekzlotnicki.pl/ odnajdziecie mieszkania z niezwykłą przestrzenią jaką jest antresola.
Antresola przez to, iż łączy ze sobą dwie podstawowe funkcje - otwiera przestrzeń i dodaje powierzchni naszemu mieszkaniu- jest rozwiązaniem idealnym do małych mieszkań jak i do dużych tworząc niezwykły klimat do mieszkania.
Popularne posty