Wnętrza szyte na miarę.

  Ostatnio od kilku osób usłyszałam, że nie mają gustu lub mają zły gust.  Jedna z czytelniczek napisała , że chyba nie ma dobrego gustu i dlatego nie jest pewna czy urządzana właśnie łazienka będzie ładna.
Odpisałam jej, że w urządzaniu najważniejszy jest pomysł na całe wnętrze lub pomysł na element wyposażenia, który będzie elementem przewodnim. Nie ma czegoś takiego jak dobry czy zły gust. Są za to trendy , które mają kształtować gusta,  być drogowskazem i natchnieniem w urządzaniu. Często mamy błędne spojrzenie na trendy. Traktujemy je dosłownie, dostosowując siebie do
mody. Tu właśnie tkwi powód częstych niepowodzeń przy aranżacji. Coś przestaje nam grać, nie wszystko się podoba. Problem tkwi w tym , iż nasze osobiste wnętrza powinny być jak ubranie - skrojone na naszą miarę. W wygodnym ubraniu, które nam się podoba czujemy się cały dzień dobrze, w za ciasnej sukience, w dodatku nie w naszym stylu , choćby najbardziej modnej, będziemy zmęczeni i niezadowoleni. Dokładnie tak samo jest z naszymi wnętrzami- muszą idealnie leżeć. Nie patrzcie na modę jak na wyrocznię , ale twórzcie własne wnętrza zgodnie z waszymi upodobaniami, a tym bardziej, że moda przemija szybko.Jeżeli nie potraficie połączyć różnych elementów, które się wam podobają skierujcie się do projektanta wnętrz. Osoba zajmująca się na co dzień aranżacjami rożnych wnętrz jest właśnie od tego, by połączyć w jedno to co czujecie , stworzyć harmonię w miejscu najbardziej wam przyjaznym i ulubionym . Projektant nigdy nie może narzucać wam swojej koncepcji. Nie bójcie się organizować waszej prywatnej przestrzeni po swojemu. Kopnijcie modę i twórzcie własny komfort przestrzeni mieszkalnej. Do szału mnie doprowadza , gdy ktoś pyta mnie czy jego mieszkanie jest urządzone tak by spodobało się znajomym. Nie dla znajomych, nie dla teściowej, ani sąsiadów urządzamy własne wnętrza. Tylko i wyłącznie dla siebie i swoich najbliższych tworzymy swoją przestrzeń.
Nikt nie powinien mieć także obaw przez korzystaniem z pomocy projektanta wnętrz. Czasem spotykam się z opiniami, że takie usługi są bardzo drogie. Jestem projektantką i jak wielu projektantów podchodzę do każdego klienta elastycznie dostosowując także cenę za usługę indywidualnie. Pomoc projektanta przy urządzaniu własnego mieszkania niesie za sobą tylko korzyści. Nawet jeżeli ktoś ma szczegółowy pomysł na wnętrze projektant przeanalizuje i podpowie jak uniknąć błędów i jak postępować , by ten pomysł przełożył się na piękne wnętrze.

Popularne posty