Lustro do każdego wnętrza.

    Lustereczko prawdę ci powie.
Element wyposażenia naszych pokoi, jest oczywisty i niezbędny, bo jak się ogarnąć każdego ranka bez lustra.

W sklepach możemy znaleźć całą masę różnego rodzaju luster. Występują w każdym stylu, ponieważ tak jak i inne artykuły wyposażenia powinny być dobrane odpowiednio.
Lustro pełni wieloraką funkcję. Oczywiście jest elementem użytkowym do przeglądania się, ale również może powiększać optycznie naszą przestrzeń, lub być tylko elementem ozdobnym dopełniając efekt całego wnętrza.
Dobierając lustro właśnie powinniśmy w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie jaką funkcję będzie ono spełniało.
Jeżeli stawiamy je do przeglądania, powinno ono być  odpowiedniej wielkości i być ustawione w miejscu dobrze doświetlonym. Oświetlenie montowane w obrębie lustra nie należy wieszać na przeciw lustra , by odbijające się światło nie raziło nas w oczy. Najlepszym oświetleniem lustra przy którym wykonujemy makijaż jest oświetlenie boczne po obu stronach lustra lub żarówki na ramie lustra na wszystkich bokach.
Jeżeli lustro ma powiększyć
pomieszczenie należy wybrać model bez dużych ram , jak najbardziej wtapiające się w ścianę. Najlepszy efekt osiąga się gdy tafla lustra jest wielkości całej ściany lub wnęki, w którą je wklejamy.
Bardzo dobry efekt powiększania przestrzeni uzyskamy umieszczając dwa lustra na przeciw siebie. Taki trik możemy zastosować w wąskich holach .
Jeżeli chodzi o efekt ozdobny możemy puścić wodze fantazji.
Szeroka rama, nieoczywisty kształt lub pocięta na kawałki tafla.
Trzeba tylko pamiętać o wielkości , by nie przesadzić. Źle będzie wyglądało lustro , które dominuje swoją wielkością, pamiętajmy, że lustro ma dopełnić całe wnętrze i jest jedynie dodatkiem.
Starajmy się również dobrać lustro do stylu wnętrza. Czasem można zrobić od tego odstępstwo, na
przykład stare lustro umieszczając w nowoczesnym wnętrzu, ale należy zrobić to umiejętnie. Takie lustro musi być jedynym starym elementem  w nowoczesnym wnętrzu.Świetny element dekoracyjny w modernistycznym wnętrzu

Do nowoczesnej łazienki.

 Lustro do wnętrza w stylu angielskim lub francuskim

Lustro do zamku


Lustra kostki do wnętrz nowoczesnych i modernistycznych

Do wnętrza klasycznego lub angielskiego.

Komentarze

Popularne posty