Taras i balkon.

    Nareszcie przyszła wiosna, więc możemy wyjść na taras lub balkon. Aby przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu powinniśmy zadbać o nasze tarasy i balkony.
Wybór mebli i dodatków do tych specyficznych przestrzeni nie jest wcale łatwy. Na rynku mamy ogromną ofertę i jeszcze większą paletę cen. Urządzając nasz zewnętrzny pokój powinniśmy poświęcić równie dużo uwagi co innym pomieszczeniom w naszym domu. Bardzo ważne jest stworzenie odpowiedniego klimatu. Taras czy balkon powinien szczególnie pięknie prezentować się wieczorami, dlatego nie tylko meble, ale również oświetlenie i dodatki tkj: ozdobne donice, lampiony, i tkaniny stanowią dopełnienie  całego obrazka. Przejrzałam kilkadziesiąt sklepów oferujących wyposażenie tarasów i balkonów, i niczym mnie nie zaskoczyły. Od kilku lat w designie mebli ogrodowych właściwie się nic nie zmienia. Nadal przodują tu meble drewniane, ratanowe a także metalowe. Każdy sklep proponuje w zasadzie to samo, jedyne co je odróżnia to ceny, wprost kosmiczne. Mimo dużej konkurencji w tej branży niektóre sklepy po prostu przechodzą same siebie proponując klientom produkty w ekstremalnie wysokich cenach. Dlatego postanowiłam skupić się na tym co mają do zaoferowania w tym sezonie markety i sklepy sieciowe. Dokładnie przejrzałam oferty Ikei, Castoramy, Leroy Merlin, Jysk, Obi, Praktiker, Jula. Wszystkie posiadają bardzo bogatą ofertę od mebli przez oświetlenie, doniczki, rośliny, aż po dekoracje i dodatki.
I tak zacznijmy od cen: najtańsze ceny proponuje Ikea, Jula i Jysk, zwłaszcza w kwestii dodatków i dekoracji. Ikea oferuje także najkorzystniejsze ceny na meble. Potem klasuje się market Obi i Leroy Merlin. Najbardziej rozbudowaną ofertę ma oczywiście Obi, a nikt tak jak Jysk nie proponuje naprawdę dużych obniżek cen, niestety dopiero pod koniec sezonu.
Najciekawsze meble znalazłam w Ikea zwłaszcza piękny fotel bujany
Prosty i idealnie wpisujący się w ciepłe letnie wieczory.


W markecie Obi znajdziemy raczej standardowe wzory mebli a za to w korzystnej cenie.


 
 

W Jysk zgodnie ze skandynawskim kierunkiem możemy znaleźć coś z tego stylu.


 

 

W Leroy Merlin znalazłam latarnie i dodatki, którymi można stworzyć klimat morski 

 

 

 Oprócz mebli, roślin i dekoracji przytulną atmosferę można uzyskać montując odpowiednie oświetlenie. Ostatnio na rynek wchodzą girlandy ogrodowe, które dotychczas wieszaliśmy na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo fajnie wyglądają przez cały rok na naszym tarasie. Kolorowe, w różnych kształtach lub po prostu zwykłe żarówki na kablu na pewno stworzą bajkowy klimat na letnie wieczory. Mogą być zasilane tradycyjnie lub na energię słoneczną, warto zainwestować w żarówki ledowe, które zużywają mało energii, podczas wielogodzinnego świecenia.Na koniec - pomyślcie o własnej wyobraźni. Uruchomcie kreatywność. Może zamiast kupować , zrobić samemu meble lub ozdoby na taras, warto odnowić stare doniczki, odmalować  zużytą ławkę, albo wykorzystać na nowo palety.


Na drzemkę w upalne dni przyda się hamak- najtańsze znajdziecie na allegro.


Popularne posty