Kuchnia w stylu włoskim

Według najnowszych trendów w kuchni nastąpi rewolucja zarówno kolorystyczna jak i stylowa. Popularny dotąd styl skandynawski zdecydowanie zostaje wyparty przez nowoczesną klasykę Włoch.
Odchodzi się również od minimalizmu, w którym wszystkie szafki były zamknięte prostymi , pełnymi frontami, na blatach nic nie stało, a cała kuchnia miała sprawiać wrażenie sterylnej i uporządkowanej. Teraz powracają otwarte półki i przeszklone witryny tyle,że w znacznie obszernej formie.

Nie chowamy naczyń przed oczami gości- teraz je maksymalnie eksponujemy. Rozświetlone szklane półki za także szklanymi frontami nadają kuchni lekkości i wyrafinowanego stylu. Do tego jeszcze dużo małych płytkich półeczek w przestrzeni między blatem, a szafkami wiszącymi. Wszystko po to, by kuchnia żyła, a nie była jedynie "pustym" pomieszczeniem jakby nigdy nie używanym. Talerze, filiżanki, kieliszki i misy mają teraz zdobić i pięknie prezentować się na przeszklonej ścianie. Zwykłe szafki będą przypominać raczej salonową witrynę.
Dużą zmianą są także kolory i materiały. W niepamięć odchodzi biały kolor w połączeniu z drewnem- teraz drewno łączy się z ciemnym kamieniem lub gładkim laminatem w zdecydowanym grafitowym kolorze. Dominują barwy ciemne i nasycone. Na frontach zobaczymy rysunek ciemnego kamienia typu granit, kwarc lub jednolite kolory, dużo rzadziej drewno.


Blaty także się zmienią. główny materiał - po za naturalnym kamieniem - to stal nierdzewna.
grubości blatów to dwie skrajności łączone ze sobą w jednej płaszczyźnie- bardzo cienki blat sąsiadujący z ekstremalnie grubym.


Bardzo ciekawą nowością są ociekacze i rynny na zioła i naczynia chowane w blat wyspy- praktyczny element do przechorowywania.
W meblach kuchennych będą dominować kamień i szkło. Wszystko co najpiękniejsze pochowane do dziś w szafkach, będzie wydobyte i eksponowane w szklanych witrynach. Nasze codzienne ciepłe drewniano-jasne kuchnie nabiorą klasy i elegancji w nowoczesnej oprawie.Nasza pracownia kilka miesięcy temu wykonała projekt kuchni w domu jednorodzinnym dla naszego klienta, który świetnie wpisuje się w najnowsze trendy i doskonale odzwierciedla to co nadchodzi.Komentarze

Popularne posty