I ogarnęła nas jasność- czyli najnowsze trendy w oświetleniu

 Oświetlenie w naszych wnętrzach obok mebli zajmuje główne miejsce. I słusznie , bo przecież to właśnie lampy stanowią największą ozdobą pomieszczeń, niejednokrotnie bardziej przykuwając nasz wzrok niż najbardziej oryginalny mebel.
Projektanci oświetlenia nie próżnują cały czas ścigając się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Nowości , które pojawiają się w sklepach nie zawsze trafiają w nasze gusta, nieraz muszą obiec cały świat by przyjąć się na naszych salonach. Ja znalazłam lampy, których nie ma jeszcze na rynku polskim, ale z pewnością są przyszłością naszych wnętrz, przede wszystkim ze względu na swoją nizwykłośćZaprojektowany przez Karim Rashid, lampa stołowa firmy Cyborg. Konstrukcja wykonana jest z aluminium lakierowanego w kolorze białym, jasnoniebieskim, jasno wapiennym, jasnoszarym i naturalnym kolorze aluminium. Specjalny jest biały opalowy dyfuzor poliwęglanowy i źródło światła LED ze zintegrowanym napędem elektronicznym oraz czujnik dotykowy.Łącząc projekt oświetlenia z innowacyjną technologią, francuska ikona projektowa LEXON zaprezentuje stylowe "taras", które łączy lampę LED, głośnik Bluetooth i zasilacz. Ta współczesna lampa i głośnik umożliwia również ładowanie wszystkich urządzeń, wykorzystując  bank energetyczny.
Lampa naśladuje kształty i faktury chmur. Jest wyposażona w sprzęt instalacyjny Vita (zawieszka, podstawa podłogowa lub stojak na biurko) w kolorze czarnym lub białym.Urchin softlight zaprasza do zabawy. Korzystając z elastycznej geometrii plastra miodu, łagodna manipulacja pozwala zmieniać i zmieniać tekstylia na niezliczone kształty. Nowy system diod LED integruje się z samym cieniem, przynosząc prostą czystość do postaci i doświadczenia luminity. Te elementy uzupełniają się nawzajem, tworząc płynne, rzeźbiarskie środowiska.
Miękkie fale krystaliczne, przypominające podwodne światło.Niczym koronkowa siec utkana w formę lampy.Zaprojektowana przez architekta Massimiliano Raggi, tradycja dostosowania światła Contardi jest realizowana przez Sator. Wycięte i wszyte w kreatywne wzory z ekskluzywnych i cennych tkanin zaprojektowanych przez Bruno Triplet dla Sahco, Sator tworzy kilka sztuk światła.


Lampa stołowa w Pili jest pełna uroków i tajemnic. Siedzisko pomiędzy czterema prętami metalowymi pojedynczo narysowany gwint ze stali nierdzewnej łączą się tworząc losową objętość. Pili jest dostępny w dwóch rozmiarach, co pozwala uzyskać pewne wizualnie kompozycje, gdy jednostki są połączone.Imponujący i rzeźbiarski kawałek zaciera linię między dziełami sztuki i oprawami świetlnymi. Minimalistyczny kształt jest lekką oprawą w sobie, bez dodatkowych części potrzebnych. LOOP Giant to lekki uchwyt z aluminiowym korpusem. Źródło światła LED umieszcza się na wewnętrznej powierzchni lampy w kształcie łuku pod akrylowym dyfuzorem.Kolekcja Natura to zintegrowany system oświetleniowy, który ma zastosowanie do dowolnej formy, rozmiaru i wzoru lampy. Składa się z bardzo przejrzystego materiału z tworzywa sztucznego, który przenosi światło i sprawia, że ​​jest on trwały bez żadnych problemów z odbijaniem światła.


Firma Serip Organic Lighting zaprezentowała nową kolekcję lamp zainspirowaną żyjącymi winoroślami i stanem płynnym. Te olśniewające bryły są zaprojektowane w celu uzyskania systemu gałęzi obejmującego wodę, symulującą ruch. 


Klosz lampy EOS firmy Vita jest naturalna i jedyna w swoim rodzaju, wykonana z gęsich piór. Eos daje miękkie światło i ma fascynującą elegancję, stoi jak uderzający element, nawet jeśli nie jest oświetlony. Dostępny z białym, jasnobrązowym i jasnoszarym piórkiem.


Zaprojektowany przez Benedetta Tragliabue, Dome jest rzeźbą lekką, zaprojektowaną do odbierania i emitowania delikatnego światła, gry z cieniami i niuansami, które wzbogacają każdą przestrzeń. Ponad 170 fragmentów drewna w różnych rozmiarach jest inteligentnie splątanych ręcznie i szyte jeden za drugim, aby uzyskać wyrafinowaną układankę.Gigantyczna lampka biurkowa do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Oświetlenie to już nie proste formy lamp biurowych lub technicznych, ale przede wszystkim to piękne rzeźby naśladujące naturę. To już nie jedna bryła, lecz wiele, wiele mniejszych i większych brył rozproszonych , jakby lecących z wiatrem.

Pewnie niektóre z tych lamp będzie można znaleźć na rynku polskim, inne być może nigdy się nie przyjmą- jedno jest pewne - światło można prezentować w bardzo wielorakiej formie jakże niecodziennej i oryginalnej.


Komentarze

Popularne posty