Fotel nie do pary

Fotel to bardzo przydatny element wnętrza. Salon, sypialnia, biuro, hol to miejsca gdzie najczęściej możemy rozsiąść się w fotelu. Bardzo często stawiamy go w towarzystwie drugiego identycznego fotela w dodatku z tej samej kolekcji, co stojąca obok kanapa. Czy oba fotele muszą być identyczne i czy wszystkie siedziska we wnętrzu muszą tworzyć komplet?

Oczywiście, że nie. Stawiamy komplety mebli z poczucia bezpieczeństwa, bo wszystko będzie pasowało. Nikt nie zarzuci nam, że źle dobraliśmy fotel do kanapy.
 A gdyby tak odrobina szaleństwa i fantazji. Zestawiajmy meble o różnych kolorach wzorach i stylach.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest dostawienie do kanapy odmiennego stylem fotela. Przykładowo nowoczesną kanapę zestawiamy z fotelem w stylu francuskim. Taki zabieg wprowadzi do wnętrza oryginalność i charakter. To samo uzyskamy zestawiając dwa różne fotele ( np klasyczny z nowoczesnym).
Łącząc różniące się stylem meble trzeba pamiętać o kilku zasadach:
1. Zestawiane meble należy połączyć wspólną
cechą jak kolor lub wzór na obiciu.
2. Fotel może wyróżniać się nie tylko stylem, ale również kolorem kontrastującym z kolorystyką całego wnętrza.
3. Ważna jest wielkość zestawianych mebli. Fotel nie powinien dominować gabarytami nad kanapą. Jeżeli kanapa stoi na lekkich nóżkach nie stawiamy obok ciężkiego fotela o masywnej bryle, natomiast do dużej kanapy możemy dostawić lekki, a nawet ażurowy fotel ( doda to wnętrzu lekkości i subtelności).
Fotel powinien zawsze być w formie delikatniejszy niż kanapa .
4. Aby nie wprowadzić zbytniego chaosu starajmy się dobierać tak meble by większość była w jednym stylu, a tylko fotele w innym stylu.

Fotel w salonie lub sypialni to element, który może być bardzo charakterystyczny, dzięki swojej odmienności od pozostałych elementów wyposażenia. Jest samodzielną bardzo zdefiniowaną bryłą, której można w prosty sposób dodać oryginalności. Przeciętny fotel vintage nabiera atrakcyjności dzięki postawieniu go w towarzystwie minimalistycznych kanap i stolików, a  skandynawskie krzesło wyróżni się szczególnie dobrze w klasycznym wnętrzu.

Różne style w jednym wnętrzu - na pewno warto szczególnie z udziałem fotela.


 Świetnym pomysłem jest łączenie różnych krzeseł przy jadanym stole.
Popularne posty